شما اینجا هستید: خانه » استخدام طراح تجربه کاربری » معیار استخدام طراح تجربه کاربری مناسب چیست؟ (قسمت دوم)

معیار استخدام طراح تجربه کاربری مناسب چیست؟ (قسمت دوم)

در پست قبلی در رابطه با معیار استخدام طراح تجربه کاربری مناسب و اهمیت این موضوع و تاثیری که بر اعتبار و هویت یک سازمان می گذارد صحبت کردیم و در ادامه قصدداریم به شاخص دیگری برای ارزیابی فرد متقاضی در این زمینه بپردازیم.

 

استخدام طراح تجربه کاربری
فرد مدعی سمت طراح تجربه کاربری باید دارای مهارت فنی نیز باشد تا علاوه بر توانایی صحبت کردن به زبان افراد فنی قادر باشد آنها را در رابطه با تصمیماتی که اتخاذ می کند متقاعد کرده و بهترین عملکرد اجرایی را از آنها دریافت کند و همچنین قبل از گرفتن هر تصمیمی شرایط محصول را از نظر فنی تا حدودی ارزیابی کند.
برای بررسی مهارت فرد در این زمینه بهتر است چند سوال فنی نیز پرسیده شود البته باید توجه داشته باشیم پاسخی که فرد متقاضی می دهد به اندازه پاسخی که یک فرد دارای سمت فنی به همان سوال می دهد دقیق نیست و جزییات را شامل نمی شود اما اینکه که طراح تجربه کاربری باید فردی خلاق و ایده پرداز باشد و نیازی به داشتن دانش فنی ندارد پاسخ اشتباهی است که اغلب در مصاحبه ها با آن رو به رو می شویم.
برای روشن شدن این موضوع یک مثال می زنیم.
می دانیم که طراح تجربه کاربری باید اشنایی خوبی با ابزارهایی انالیزگر مانند google analytics و .. داشته باشد تا بتواند رفتار کاربر را آنالیز کند و برای استفاده از این ابزار نیاز است اسکریپتهایی وارد کد های برنامه شود اگر فرد از تاثیر این اسکریپت ها بر عملکرد و سرعت اجرایی محصول اطلاعی نداشته باشد و نتواند این موضوع را تحلیل کند به مرور بر عملکرد محصول تاثیر منفی می گذارد و بخش فنی را نیز دچار مشکل می کند.

به این ترتیب محصول از تجربه کاربری مناسب اما سرعت کمی برخوردار است و همین موضوع باعث میشود کاربر هنگام استفاده از محصول احساس رضایتمندی نداشته باشد و به استفاده مجدد از ان تشویق نشود و این یعنی شکست طراحی تجربه کاربری به علت عدم توجه به مسایل فنی..

در ادامه با سایر پارامترهای ارزیابی طراح تجربه کاربری آشنا می شویم تا بتوانیم فرد مناسب این سمت را وارد سازمان کرده و از این طریق  به ارتقا و  پیشرفت سازمان کمک شایانی داشته باشیم.

 

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان