شما اینجا هستید: خانه » آموزش ux » کاربرد صحیح Modal ، Popup ، Popover و Lightboxدر نمایش پیغام های مختلف به کاربر

کاربرد صحیح Modal ، Popup ، Popover و Lightboxدر نمایش پیغام های مختلف به کاربر

تمام این اجزای UI   مانند (Modal ، Popup ، Popover و Lightbox)پنجره هایی هستند که در بالای محتوای شما نشان داده میشوند و از طریق آن ها میتوانید با کاربران تعامل برقرار کنید. و اختلاف در نام آنها به نوع تعاملی که شما میخواهید با کاربرها داشته باشید بستگی دارد.

 Alert

این پیغام به توجه فوری نیاز دارد. بطوری که ادامه هر عملی در صفحه شما متوقف و قفل میشود. و به این معنی است که شما بدون توجه به هشدار وآگاهی کامل از محتوای پیام، نمیتوانید آن را حذف کنید و به کار خود ادامه دهید.و معمولا در پنجره دو دکمه “OK” و یا  “Cancel” وجود دارد که کاربر از طریق آنها نظر خود را در ارتباط با هشدار اعلام میکند. و نحوه ادامه فعالیت های خود را مشخص مینماید.

2

 

 Modal/Dialog 

این نوع پنجره ها برای انجام یک عملیات کاربر به کار گرفته میشوند.(برای مثال یک دکمه ای که برای روی آن عنوان دعوت دوستان  “Invite Friends” قرار گرفته است و با کلیک بر روی آن یک لیستی از دوستان کاربر باز میشود) و این نوع پنجره ها  اجازه میدهند که شما کارهای زیادی را انجام دهید بدون اینکه نیاز باشد همه اطلاعات را بر روی screen نشان دهید.این نوع پیغام ها ادامه عملیات و فعالیت های کاربر را متوقف نمیکنند. و میتوان با کلیک بر روی هر جای صفحه از آنها صرف نظر کرد و به کار خود ادامه داد.


zqdfs

 

 Popup

در رابطه با این پیغام ها نیازی نیست که خیلی فوری به آنها توجه شود. و  از آنها برای گفتن یک پیغام و اطلاع رسانی به کاربر استفاده خواهد شد.

kqwpc

 

Flash Notice/Growl Notification

معمولا به این پیغام که بازه زمانی اختصاص داده میشود و میتوان انتخاب کرد که خیلی سریع به آنها عکس العمل نشان داد و اگر به این نوع پیغام ها توجهی نشود بعد از یک بازه زمانی به طور اتوماتیک محو میشوند.


tbepo

 

Lightbox/Theatres

این پنجره ها معمولا برای بزرگ نمایی و تمرکز بر روی یک قسمت خاص استفاده میشوند. و در اکثر اوقات نیز برای بزرگ کردن تصاویر به کار گرفته میشوند. و معمولا میتوان از طریق آن به وسیله فلش های جهت نما در بین محتواها، مثلا مشاهده عکس بعدی در گالری حرکت کرد. بدون اینکه نیازی باشد بر روی عکس بعدی کلیک کنیم.

yw2cz

 

Popover/Tooltip/Hovercard 

از این نوع پیام ها برای نشان دادن اطلاع بیشتر استفاده میشود. این پیام ها استفاده میشوند تا توضحیات بیشتری را به کاربر نشان دهند که اگر بر روی مثلا یک لینک کلیک کند چه اتفاقاتی خواهد افتاد. و یا یک فیلد در یک فرم که باید توسط کاربر کامل گردد به چه منظوری قرار داده شده است.

1

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان