شما اینجا هستید: خانه » آموزش ux » تاثیرات مخرب اسلایدشو بر کاربرد پذیری

تاثیرات مخرب اسلایدشو بر کاربرد پذیری

اغلب وب سایت ها برای معرفی سرویس ها و محصولات و .. از اسلایدشو در صفحه اول استفاده میکنند اما تحقیقات نشان داده اسلایدشوها مورد علاقه کاربران نیستند و درصد کلیک کاربر روی اسلاید اول حدودا ۷۰ الی ۸۰ درصد است و روی اسلاید دوم حدودا ۱۳ درصد است و به همین ترتیب این درصد کاهش می یابد, اسلاید شوها باعث کند شدن عملکرد سایت می شوند.

این موضوع تاثیر منفی بر کاربردپذیری سایت می گذارد همچنین اگر به خوبی ارایه نشوند باعث سردرگم شدن کاربر می شود.

تاثیرات مخرب اسلایدشو بر کاربرد پذیری

 

جایگزین بهتر برای اسلاید شو چیست؟

استفاده از تصاویر ثابت به دلایل زیر میتواند جایگزین بهتری برای اسلاید شوها در طراحی وب سایت باشد:

۱. تصاویر ثابت بیشتر دیده می شنوند با استفاده از این روش کاربر را به سرویسی که ارایه می دهید هدایت کنید.

۲. استفاده از یک تصویر به دلیل حجم کمتری که دارد باعث بهبود عملکرد وب سایت و سرعت یافتن آن می شود.

۳. استفاده ار یک تصویر به جای اسلایدشو از سردرگم شدن کاربر جلوگیری می کند.
اگر شما استارتاپ و یا شرکت کوچکی هستید که تنها یک سرویس ارایه می دهد می توانید با استفاده از این تصویر ثابت کاربر را به سرویس اصلی خود هدایت کنید.

با برای مثال اگر دارای سرویس تجاری هستید میتوانید کاربرا را به صفحه محصولات خود راهنمایی کنید شرکت های بزرگی مانند Apple, Forever 21, etsy.com از یک تصویر ثابت به جای اسلاید شو در وب سایت خود استفاده کرده اند.
همچنین اگر شما دارای چند سرویس هستید میتوانید از تصاویر چندمنظوره (multiple static image) استفاده کنید به این شکل که هر قسمت تصویر به یکی از خدماتی که ارایه میدهید لینک می شود.

چه زمانی میتوان از اسلاید شو استفاده کرد ؟

استفاده از اسلاید شو اگرچه روش نامناسبی برای ارایه محتوا است اما با توجه به هدفی که دنبال میکنید در بعضی شرایط میتوانید از اسلاید شو استفاده کنید.
اگر کلیک و تعامل کاربر با وب سایت برای شما اهمیتی نداشته باشد و هدف شما از داشتن وب سایت brandig و یا تنها معرفی زیر مجموعه های یک سازمان بزرگ تر است اسلاید شو ها روی هدف شما تاثیر منفی نمی گذارد البته حتی با داشتن این شرایط نیز بهتر است با رعایت نکات زیر وب سایت کاربرد پذیرتری ارایه کنید.
۱. اسلاید شوها را به صورت خودکار اجرا نکنید و به کاربر اجازه بدهید روی حرکت اسلاید شو کنترل داشته باشد.

۲. بیشتر از ۳ تا ۴ اسلاید شو استفاده نکنید چون تنها باعث کند شدن وب سایت می شود و از طرفی کاربر نیز مایل به دیدن بیش از ۳ اسلاید نیست.

۳. از navigation های مناسب همراه با یک thumbnail استفاده کنید دایره های کوچک سفید رنگ به خوبی دیده نمی شوند و از طرفی کاربر را دچار مشکل می کنند.
اسلاید شو روش نامناسبی برای ارایه سرویس های مختلف وب سایت شما می باشد اگرچه شما برای branding و غیره از آن استفاده می کنید اما وقت آن رسیده برای افزایش سرعت وب سایت و هدایت بهتر کاربر و دریافت کلیک بیشتر از یک تصویر به جای چند تصویر استفاده کنید.

 

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان