شما اینجا هستید: خانه » استخدام » web developer چه وظایفی دارد؟و هنگام استخدام او به چه مواردی باید توجه داشت؟

web developer چه وظایفی دارد؟و هنگام استخدام او به چه مواردی باید توجه داشت؟

طراحی وب (web design) و توسعه وب (web development) در نحوه استفاده از کد از یکدیگر متمایز می شوند. توسعه (Development) موردی است که به موارد فنی و technical مربوط میشود. و برای یک کارفرما  نیازی نیست که به طور تخصصی و جزئی بداند که توسعه دهندگان در رابطه با چه اصطلاحات تخصصی صحبت میکنند (هرچند که توصیه میشود تا حد ممکن با اصول و مفاهیم اولیه آشنایی داشته باشد).

توسعه وب به دو دسته اصلی تقسیم می شود:

Client-side) Front-end)

به کدهایی گفته میشود که کنترل میکنند چطور یک وب سایت و یا اپلیکیشن بر روی صفحه نمایش نشان داده میشوند.در واقع front-end developer شخصی است که مسئول اعمال و پیاده سازی طرح هایی است که توسط طراح وب اجرا شده اند. و معمولا از زبان های کامپیوتری مانند مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده میکنند.به طور طبیعی و واقع بینانه هر چیزی که طراح وب  برنامه ریزی و طراحی میکند توسط front-end developer قابل پیاده سازی نیست و معمولا web designer و طراح فرانت نسبت به هم جلوتر و یا عقب تر پیش می روند.

Server-side) Back-end)

یک “front-end” دیتا و اطلاعات مورد نیاز خود برای نمایش در صفحه را از سرور میگیرد. و  back-end developer وظیفه مدیریت این داده ها و کد گذاری داده ها در پایگاه داده و همچنین بهینه سازی نحوه تحویل داده ها به  front-end developer را بر عهده دارد.این افراد معمولا از زبان هایی مانند PHP، Ruby، Python، Java یا .Net استفاده می کنند.

و همچنین یک  full-stack developer  شخصی است که هر دو سمت Front-end و Back-end  را کنترل میکند. گاهی اوقات این افراد یک گزینه بسیار مناسب و هوشمندانه  برای استارت آپ ها به شمار می آیندکه نمیتوانند هزینه استخدام بیش از یک نفر را بپردازند اما به طور ایده آل شما باید یک تیم کامل از توسعه دهندگان با تخصص های متنوع داشته باشید.

هنگام استخدام یک web developer به چه نکاتی باید توجه داشت؟

اطمینان حاصل کنید که آنها به زبانهایی که شما در کسب و کارتان نیاز دارید مسلط هستند. اگر نمیتوانید تفاوت این زبان ها را بگوئید، به آنها بگویید که چه میخواهید با سایت خود انجام دهید و به توصیه آنها گوش دهید.

اگر چه لازم نیست، اما جهت پیش رفتن بهتر کار بهتر است که توسعه دهنده در فرآیند طراحی درگیر شود و از فرآیند انجام کار اطلاع داشته باشد.

به عنوان مثال، یک توسعه دهنده می تواند  از قبل یک سری موارد و نظراتی که دارد را به طراح اعلام کند تا با این تعاملات بیشتر در زمان اجرای کار نیز صرفه جویی شود. در نتیجه یک کارفرما بهتر است اعلام کند که انتظار دارد افراد تیم به چه نحوی با هم در ارتباط باشند و کار را پیش ببرند.

وب سایت های قبلی آنها را از نظر کاربردی بودن بررسی نمایید. که آیا همه چی کار می کند یا خیر؟  شما ممکن است به اندازه کافی در مورد توسعه وب و اینکه چگونه کار می کند دانش نداشته باشید، اما شما مطمئنا می دانید که یک فرد عادی چطور باید از قابلیت های یک سایت استفاده کند.

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.