شما اینجا هستید: خانه » کسب و کار » web designer چه وظایفی دارد؟و هنگام استخدام او به چه مواردی باید توجه داشت؟

web designer چه وظایفی دارد؟و هنگام استخدام او به چه مواردی باید توجه داشت؟

wen designer کیست؟ و چه مهارت هایی دارد؟

web design  “طراحی وب” یک اصطلاح تقریبا قدیمی است و قدمت آن به روزهایی مربوط است که تنها یک فرد تمام جنبه های طراحی وب سایت را مدیریت می کرد. با توجه به تکنولوژی ها و استانداردهای مدرن، و همینطور افزایش درک افراد از مهارت های تخصصی، مفهوم اصطلاح web design  “طراح وب” نسبت به قبل تغییر کرده است. و شامل زیر بخش های مختلف میباشد. زیرا طراحان سعی می کنند شغل های بهتر را در یک بازار رقابتی ایجاد کنند که از نمونه های آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طراحی UI
  • طراحی UX
  •  (IA (information architecture که به معنی نحوه معماری اطلاعات در سایت و نحوه هدایت کاربر به هنگام استفاده از آن میباشد.
  •  CRO (conversion rate optimization که به فعالیت های گفته میشود که میزان ثبت نام کابران در سایت و یا فروش سایت را بیشتر میکند.

و …

به طور کلی، طراحی وب (web design) مربوط به بخش بصری  و قابلیت های کاربردی یک وب سایت مرتبط است. این حوزه به طور ذاتی با مهارت های طراحی گرافیکی در ارتباط است و با همان مهارت های اصول طراحی بصری کار میکند.اما باید توجه داشت که طراحی وب فقط طراحی گرافیکی نیست.
هنگامی که با طراحان وب و یا اپلیکیشن در تعامل هستید باید کاربردپذیری، محدودیت های فنی، روند دیجیتال و همچنین انتظارات کاربران (که مدام نیز در حال تغییر است) بدانیم.

web design

طراح وب همچنین باید یک سطح دانشی از business و کسب و کار داشته باشد.مثلا طراحان وب باید تکنیک های فروش مربوط دیجیتال، مانند نحوه قرار دادن دکمه های Call-to-action) CTA) را برای ایجاد ثبت نام بیشتر کاربران و در نتیجه فروش بیشتر را درک کنند. و یا بدانند که نحوه طرح بندی و قالب سایت به شدت بر رفتار کاربر تاثیر می گذارد، مثلا در صورتی که استفاده و کار با سایت و یا اپلیکیشن خیلی دشوار باشد، مشتری ثبت نام و سفارش خود در برنامه را نیمه کاره رها خواهد کرد. بنابراین طراح وب باید به جذاب و راحت بودن استفاده از قالب برنامه برای مشتری ها توجه داشته باشد.

طراح وب نگرانی های مرسوم طراح گرافیکی مانند رنگ و تایپوگرافی و یا نگرانی های دیجیتالی مانند داشتن بهترین فرمت زیبای در اندازه های مختلف صفحه نمایش را کنترل میکند.
با توجه به موارد مطرح شده فرآیند طراحی وب به طور معمول شامل ایجاد یک سری نمونه های اولیه طراحی و سپس تست آن نمونه ها از طریق کاربران و یا ذینفعان واقعی و پس از آن دریافت بازخورد برای اعمال در طرح های آینده است.هنگامی که نمونه اولیه تایید میشود، آن را برای برنامه نویسی می فرستند.

web design

هنگام استخدام یک web designer به چه نکاتی باید توجه داشت؟

قبل از هر چیزی، شما باید بدانید قبل از اینکه یک طراح وب برای همکاری با خودتان پیدا کنید، دقیقا چه چیزی میخواهید.زیرا ممکن است مهارت های یک طراح وب برای یک کسب و کار به خوبی جواب دهد ولی برای پیش بردن یک business دیگر مناسب نباشد.هر چند که ممکن آن web designer  در حوزه تخصصی خود کاملا ماهر باشد اما بدرد حوزه فعالیت شما نخورد.

  • به نمونه کارهای فرد توجه نمایید.و در نظر داشته باشید که هر طراح گرافیک و یا طراح وب،  سبک های هنری منحصر به فرد خود را دارند.
  • به بخشی از مهارت های فرد توجه نمایید که برای پیشرفت کسب و کار شما بسیار مفید میباشند. مثلا اگر شما یک سایت متنی سنگین دارید، ببینید طراح چگونه از تایپوگرافی، برای قابلیت خواندن و طرح بندی بهتر صفحات استفاده می کند. و یا اگر شما در حال ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک هستید، ببینید آیا آنها می دانند که چه چیزی باعث می شود یک صفحه محصول خوب برای فروش داشته باشید یا خیر.
  • در مورد نرم افزارهایی که طراح وب در کار استفاده میکند سوال کنید و ببینید آیا نرم افزارهای مورد استفاده او با چیزهایی که تیم شما استفاده میکند سازگاری دارد یا خیر؟
  • از طراح خود در مورد روند طراحی و فرایند طراحی وب خود توضیح دهد. طراحان همه شیوه های مخصوص به خود را در چرخه طراحی دارند، بنابراین بررسی کنید که فردی را که استخدام میکنید متناسب با فرهنگ شرکت شما هست یا خیر.

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.