شما اینجا هستید: خانه » استخدام طراح تجربه کاربری » ux designer چه وظایفی دارد؟و هنگام استخدام او به چه مواردی باید توجه داشت؟

ux designer چه وظایفی دارد؟و هنگام استخدام او به چه مواردی باید توجه داشت؟

در بسیاری از مواقع ممکن است از نظر افراد فیلد طراحی ux به ظاهر مانند حوزه طراحی وب در نظر گرفته شود.مانند اینکه قالب صفحات و یا نحوه طراحی رابط کاربری پلتفرم چطور میتواند بر روی رفتار کاربران تاثیر بگذارد. اما باید توجه داشت که UX با احساسات کاربرها در ارتباط است. مثلا اینکه یک صفحه را به چه نحوی باید طراحی کرد تا کاربر را تشویق کند که در سایت یا اپلیکیشن ثبت نام کند.

همانطور که می توانید تصور کنید، طراحی UX  به بسیاری از زمینه های دیگر در طراحی وب وابسته است.بسیاری از مردم در مورد “UI vs. UX” (تفاوت های بین طراحی تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری)صحبت می کنند، اما حقیقت این است که این دو حوزه طراحی به جای رقابت با یکدیگر، بیشتر از هر چیزی با هم در ارتباط و وابسته هستند.

طراحان وب دانش کمی از UX دارند. و این دقیقا همان چیزی است که UX را به یک رشته جداگانه تبدیل کرده است.و استخدام یک فرد با تخصص UX در تیم باعث میشود که یک سری از مسئولیت هایی که مختص این رشته است را از بقیه افراد تیم که در این فیلد مهارتی ندارند برطرف کند.

در واقع، یک رابطه مستقیم بین طراحی UX و اهداف تجاری کسب و کار مانند فروش وجود دارد.با توجه به اینکه بسیاری از تصمیم گیری های انسانی از احساسات می آید، بنابراین منطقی است که بهینه سازی طراحی وب سایت می تواند رفتارهای خاصی را در افراد تشویق کند و جو ایجاد کننده ای را برای این رفتارها ایجاد کند.که ممکن است منجر به ثبت نام آنها در پلتفرم و نشویق به استفاده از سرویس و یا محصولات آن کسب و کار شود.

به همین دلیل، طراحان UX بر اصول طراحی گرافیک تمرکز زیادی دارند اما در عین حال باید به مواردی دیگری نیز توجه داشته باشند مانند:

نحوه تعامل مشتری با پلتفرم، میزان بازه زمانی که باید برای هر فرآیند اختصاص داده شود،ایجاد احساسات درست در کابران از طریق انتخاب صحیح رنگهای المان ها، جلب توجه کاربر در مواقع مورد نیاز از طریق انتخاب سایز و اندازه های  مناسب، ایجاد یک جریان بصری قابل پیش بینی در سراسر صفحه و …

هنگام استخدام طراح تجربه کاربری(Ux designer) به چه نکاتی باید توجه داشت؟

درست همانند استخدام یک طراح گرافیک، هنگام استخدام یک طراح تجربه کاربری نیز شما باید به نمونه کارهایی که تا به حال او انجام داده است توجه داشته باشید.و توجه نمایید که هنگام استفاده از از بخش های پلتفرم هایی که قبلا او کار کرده است شما چه احساسی پیدا میکنید و تا چه حد نحوه طراحی او ممکن است ممکن سردرگمی شما برای کار با برنامه شود.

اگر شما بودجه کافی برای استخدام جداگانه ی یک طراح UX ندارید، از طراحان ماهر در سایر زمینه های طراحی درباره ی تخصص ها و مهارت های طراح UX بپرسید.  گاهی اوقات این وظایف می تواند به عنوان تلاشی متقابل از سمت سایر تیم ها انجام شود.

مثلا مدیر محصول یا بازاریاب می توانند چیزی را که به عنوان UX پلتفرم کسب وکار خود نیاز دارند را به طور کامل توضیح دهند و سپس تیم طراحی آن موارد را طراحی و پیاده سازی کنند.

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.