شما اینجا هستید: خانه » کسب و کار » ui designer کیست ؟ و هنگام استخدام او به چه مواردی با ید توجه داشت؟

ui designer کیست ؟ و هنگام استخدام او به چه مواردی با ید توجه داشت؟

UI تمام آن چیزی است که کاربرها  از آنها استفاده میکنند بدون اینکه نیاز داشته باشند از اصطلاحات تخصصی مانند منو همبرگری اطلاع داشته باشند.

و این یک اصل مداوم در بسیاری از حوزه های طراحی وب است.

در صورتی که طراح کار خود را به نفع احسن انجام داده باشد کاربر هنگام کار با اپلیکیشن یا سایت نیازی ندارد فکر کند که چگونه باید از قابلیت های برنامه استفاده کند و کار کردن با المان ها و روند پیش بردن کار باید بسیار واضح و مشخص باشد به طوری که افراد را دچار سردرگمی نکند.

اگر مشتری ها و یا کاربران هنگام استفاده از پلتفرم شما مجبور هستند تا در نحوه استفاده از آن فکر کنند باید بدانید که حتما UI  پلتفرم شما بد طراحی شده است.

به عنوان مثال پیدا کردن دکمه های مورد نیاز برای پیش رفتن ادامه کار باید در حداقل زمان ممکن صورت گیرد.هدف از طراحی رابط کاربری تنها فراهم کردن کنترلهایی که کاربر برای استفاده از برنامه به آنها نیاز دارد نیست بلکه طراحی کنترل های گویا به نحوی است که خودشان به صورت واضح بیانگر توضیحات لازم جهت استفاده از آنها باشند و کاربران باید در یک نگاه نحوه کار با آن ها را بفهمند.

مورد بعدی به مدیریت فضاها مربوط میشود.طراحان UI باید بتوانند در بین بسیاری از گزینه هایی که در طی اجرای یک فرآیند به کاربران ارائه میدهند بازه هایی را برای تمرکز و یا به عبارتی استراحت فکری و یا چشمی کاربر در نظر بگیرند. زیرا اگر کاربر مجبور باشد برای انجام یک پروسه مدام دکمه های کنترلی را دنبال کند و و با اکشن های مختلف درگیر باشد بدون شک چشم او خسته میشود و ممکن است از ادامه کار با پلتفرم صرف نظر کند.

به همین ترتیب تکنیک هایی مانند hover controls و pull out menus ارائه شده اند.این وظیفه طراح رابط کاربری است که تصمیم می گیرد که کدام یک از کنترل ها باید در همه زمان ها به صورت کامل ارائه شود و کدام یک میتوانند بخشی از آنها مخفی باشد یا کلا نادیده گرفته شود.

ui designer

طراحی UI اغلب با یک حوزه دیگر به نام طراحی تعاملی یا به اختصار IxD ارتباط دارد.طراحی تعاملی به تمام فعالیت هایی که کاربر از طریق آن با رابط کاربری سیستم درگیر است و  بر رفتار کاربر تاکید زیادی دارد، مانند پنجره های پاپ آپ، چت های موجود در سایتها ،پنجره های نشان دهنده پیغام های خطا.

هنگام استخدام user interface designer  به چه مواردی باید توجه داشت؟

مهم ترین چیزی که میتواند شما را با مهارت های طراح آشنا کند، نمونه کارهای قبلی طراح است. سعی کنید سایت و یا اپلیکیشن هایی که قبلا طراح روی آنها کار کرده است بررسی نمایید و ببینید آیا هنگام استفاده از آنها دچار سردرگمی نمیشوید؟ و آیا میتوانید تمامی فرآیندها را بدون پیچیدگی انجام دهید یا خیر؟

مورد بعدی که باید به آن توجه نمایید این است که تخصص و مهارت های طراح تا چه اندازه به حوزه کسب وکار شما و فعالیتی که دارید انجام میدهید مرتبط است.مثلا استخدام  بهترین طراح رابط کاربری وب سایت ممکن است در ایجاد یک UI برای یک برنامه بازی اصلا مناسب نباشد.

بنابراین انتخاب کسی که تجربه درست داشته باشد یکی از مهمترین نکات در استخدام طراح است.

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.