شما اینجا هستید: خانه » استخدام طراح تجربه کاربری » معیارهای استخدام طراح تجربه کاربری مناسب چیست ؟ (قسمت اول)

معیارهای استخدام طراح تجربه کاربری مناسب چیست ؟ (قسمت اول)

تا به حال دوره آموزشی معتبری با عنوان طراح تجربه کاربری برگزار نشده است و سازمان ها نیز پارامترهای معتبری برای میزان سنجش توانایی فرد متقاضی در این زمینه ندارند و هنگام ارزیابی افراد تنها به مسایلی که بنابر تجربه با آن رو به رو بوده اند بسنده میکنند ویا همان طور که در پست قبلی اشاره شد نگاه آن ها به طراحان واسط کاربری(UI) همان طراح تجربه کاربری می باشد اما تمام این معیارها اشتباهاتی است که بعضا می تواند اعتبار و هویت یک سازمان را زیر سوال ببرد (در پست ux چیست تاثیر طراح تجربه کاربری را در رشد و بلوغ کسب و کار و شکست آن دانستیم)

 

استخدام طراح تجربه کاربری

 

مهارت های لازم برای طراح تجربه کاربری مناسب

اما پارامترهای شخصیتی و مهارتی فرد مدعی در زمینه طراح تجربه کاربری چیست؟ و چگونه می توان به یک فرد متقاضی برای این سمت بسیار پر اهمیت اعتماد کرد؟ در ادامه به بررسی این ویژگی ها و اشتباهاتی که ممکن است در طی فرآیند جذب و استخدام این افراد مرتکب شد اشاره میکنیم.
هنگامی که از یک فرد متقاضی در رابطه با توانمندی و رزومه اش سوال میکنیم اغلب به مهارتی که در کشیدن prototype و کارکردن با ابزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ دارند اشاره میکنند نکته ی حایز اهمیت این است که ارایه پروتوتایپ به عنوان ابزاری بصری به مدیران و اعضای تیم فنی ضروری است

 

اما مهم تر از آن سرعت تهیه آنهاست اغلب افراد تیم فراموش می کنند که تهیه prototype برای تست کردن و کامل شدن است و مدام باید تغییر کند و تولید شود تا به طرحی درست و قابل اعتماد برسد اگر فرد خود را مستلزم به ایجاد طرح توسط ابزارهایی مانند photoshop بداند به علت سرعت کمی که در تولید این طرح به وجود می اید پروسه تست کردن و تولید مجدد طرح را با مشکل رو به رو میکند.
در صورتی که ابزارهای wireframing, mockup,.. زیادی به صورت آنلاین و یا نرم افزاری وجود دارند (مانند balsamiq ,.. ) که می توانند پروسه تست کردن و بهبود رابط کاربری را در زمان کمتر و با کیفیت بیشتری پیش ببرند طرح باید بارها و بارها تکرار شود تا بعد از اینکه به نتیجه مطلوبی رسید دراختیار تیم فنی برای اجرا قرار داده شود.
در حقیقت داشتن مهارت کار با ابزارهای گرافیکی پارامتری منفی برای این سمت نیست و استفاده از آن بیشتر به مهارت فرد در این زمینه بستگی دارد اما نمی توان مهارت فرد متقاضی را با توانایی کار کردن با این ابزار سنجید.

همیشه در نظر داشته باشید که شما در حال استخدام فردی با عنوان طراح تجربه کاربری هستید نه طراح گرافیکی
در پست های بعدی نیز در رابطه با سایر معیارها و اشتباهاتی که در این زمینه وجود دارد صحبت می کنیم.

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان