شما اینجا هستید: خانه » ابزارهای گرافیکی » InDesign : آچارفرانسه ای برای هر طراح

InDesign : آچارفرانسه ای برای هر طراح

اگر شما به تازگی با Adobe InDesign آشنا شده باشید احتمالا به این سوال رسیده اید که دقیقا چرا باید از Adobe InDesign استفاده کنیم؟ یا چه هنگام باید InDesign را به جای برنامه های دیگر Adobe مانند Photoshop یا Illustrator انتخاب کنید؟

سوال:

چه زمان هایی باید از InDesign برای یک پروژه طراحی استفاده کنیم؟

مزایای ترکیب چند نرم افزار Adobe برای رسیدن به نتیجه نهایی چیست؟

ممکن است شما کاربر جدید InDesing باشید و هنوز هم درباره موقعیت و استفاده درست از InDesign مطمئن نیستید.

adobe-logo

ابزارهای طراحی تحت دسکتاپ که Adobe ارائه می دهد طیف وسیعی از برنامه های کاربردی است، که  قابلیت هماهنگی با هم را دارند و موجب خلق نتیجه فوق العاده و حرفه ای می شود.

اول از همه، ابزار احتمالی مورد استفاده توسط طراحان، فتوشاپ است. فتوشاپ برای ویرایش تصاویر عالی است . شما می توانید با فیلترها و ماسک ها بازی کنید تا با دست باز تصاویر شطرنجی (فایل های تصویری از پیکسل ها) را تبدیل و ترکیب کنید. Photoshop یک ابزار گرافیکی عالی برای بازی کردن با رنگ ها است.

photoshop-logo

ابزار بعدی Adobe Illustrator است. Illustrator یک برنامه ویرایش تصویر فوق العاده، طراحی شده برای کار با تصاویر بردار است، نه شطرنجی. تصاویر برداری مقیاس پذیر هستند و از خطوط و نقاط anchor ساخته شده اند.

Illustrator-logo

سپس به Bridge می رسیم که همانطور که از نامش بر می آید، یک ابزار مونتاژ برای استفاده بین برنامه های دیگر است. Bridge به شما کمک می کند تا پیش نمایش، فیلتر کردن و سازماندهی محتویات کامپیوتر خود را انجام دهید،این امکان را می دهد که در هنگام کار به راحتی تصاویر را به دیگر ابزارهای گرافیکی منتقل کنید.

bridge-logo

 گاهی هم فکر می کنید لازم می شود از ابزارهای گرافیکی مثل (Lightroom) و ویرایش (InCopy) و تولید و ویرایش ویدئو (Premiere Pro و After Effects) و … کمک بگیرید.

 

بله قبول دارم! اینها خیلی زیاد هستند! خبر خوب این است که همه چیزی که شما به عنوان طراح لازم است بدانید کار با این چهار برنامه InDesign، Photoshop Illustrator و Bridge است. علاوه بر این استفاده از Adobe Acrobat هم برای تولید اسناد و مدارک آماده چاپ گاهی نیاز می شود .

Photoshop_illustrator_bridge

فتوشاپ، Illustrator و Bridge همه به طور مستقیم با InDesign کار می کنند. شما می توانید برای ویرایش تصاویر قبل از قرار دادن آنها در اسناد InDesign از فتوشاپ استفاده کنید. شما می توانید بردارها را در Illustrator برای افزودن محتوای نمایش داده شده به پوسته InDesign خود ایجاد کنید. و شما می توانید Bridge را به عنوان یک بیننده مفید برای مدیریت تصاویر خود استفاده کنید.

InDesign-logo

خوب … ولی چه زمانی من به عنوان طراح باید از InDesign به طور خاص استفاده کنم؟

Computer-InDesign

شما می توانید ویرایش های اولیه تصاویر را در InDesign به یکدیگر اعمال کنید. همچنین می توانید تصاویر ساده برداری را با استفاده از ابزار موجود در InDesign ایجاد کنید.

اگر شما در طراحی خود نیاز به ایجاد یک طرح با ترکیبی از متن، تصویر و رنگ دارید به راحتی می توانید از InDesign استفاده کنید.

شما به عنوان طراح تا زمانی لازم نباشد که تصاویر را از ابتدا ایجاد کنید، ۹ بار از ۱۰ تجربه طراحی می توانید از InDesign استفاده کنید و نیازی به استفاده از برنامه های دیگر ندارید.

اگر شما میخواهید بر کیفیت متن و تایپوگرافی خود تمرکز کنید و حداکثر کنترل طراحی و محتوا را داشته باشید، InDesign بهترین دوست جدید شما است. گزینه های قالب بندی، بی پایان هستند و شما همچنین می توانید کنترل محتوای خود را باابزارهایی مثل توابع خواندن و امضاء Footnotes انجام دهید.

وقتی در محیط InDesign طراحی می کنید درست انگار  یک قلم در دست شما و میز کار طراح در مقابل شماست. محل کار انعطاف پذیر بوده و می توانید به راحتی با اشکال و طرح های مختلف بازی کنید.

به همین دلیل است که InDesign عالی است !

شاید بپرسید پس من فقط باید از InDesign استفاده کنم؟

الزاما خیر…

InDesign  قطعا تنها ابزار گرافیکی و طراحی یک طراح نیست که شما بلافاصله سایر ابزارهای گرافیکیخود را حذف کنید .اما می دانیم که InDesign یک برنامه کاربردی و متنوع تر از ابزارهای این دسته است و در نتیجه می تواند به شما کمک کند تا طیف وسیعی از وظایف و نیازهای طراحیتان را برطرف کنید. اگر شما در حال تولید طرح بندی برای چاپ و… هستید InDesign پسر شما است.

شما باید از سایر نرم افزارهای Adobe، Illustrator، Photoshop و Bridge به عنوان ابزارهای پشتیبانی استفاده کنید، در آنها عمیق شوید و از InDesign در ویرایش، ایجاد و یا سازماندهی تصاویر پیچیده تر برای ترکیب یا طرح بندی استفاده کنید.

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.