شما اینجا هستید: خانه » تجربه کاربری (UX) » طراحی کاربردپذیر مبتنی بر امکانات گوشی های موبایل در سال ۲۰۱۸

طراحی کاربردپذیر مبتنی بر امکانات گوشی های موبایل در سال ۲۰۱۸

اهمیت ویدئو

در سال ۲۰۱۷ محبوبیت ویدیو به عنوان یک قالب بازاریابی محتوا بسیار افزایش یافت.طبق نظرات بدست آمده ۷۸ درصد افراد هر هفته به صورت آنلاین فیلم تماشا می کنند. و ۵۵ درصد نیز به طور  روزانه آنلاین فیلم تماشا می کنند.

تنظیم ویدیو برای مشاهده کوتاه مدت

متوسط مدت زمان دقت و توجه انسان ها از ۱۲ ثانیه در سال ۲۰۰۰ به ۸ ثانیه در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.و روش های جدید برای نحوه ارايه محتوا و مطالب به کاربرها نیز جهت سازگاری با این تغییرات فراهم شده است. و فرمت هایی مانند فیلم های ۳۶۰ درجه و ویدئوهای Live در فیس بوک  نیز در نتیجه چنین سازگاری ایجاد شده اند. و در سال ۲۰۱۸، کاربران و کسب و کارها بیشتر از این فرمت برای ارائه اطلاعات مهم و به موقع استفاده خواهند کرد.
facebook live

سازگار بودن ویدئو هنگام  جهت های مختلف صفحه نمایش

طبق نظرات بدست آمده ۹۴ درصد از استفاده تلفن های همراه در جهت عمودی انجام میگیرد. و این به این معنی است که تمام محتوا (از جمله ویدیو) باید برای این جهت گیری سازگار باشد.
phone uses
برنامه هایی که از فن آوری مبتنی بر بیومتریک استفاده می کنند می توانند یک سری از نیازها را برای ورود به شیوه سنتی به سیستم را از بین ببرند. و از نمونه های آن میتوان به یک ویژگی خاص فیزیولوژیکی یا رفتاری خاص مانند تشخیص چهره، اثر انگشت یا تشخیص صدا اشاره کرد.

بیشتر افراد از  روش های تایید هویت مبتنی بر بیومتریک استفاده میکنند

این روش های اهراز هویت مبتنی بر بیومتریک یک تکنولوژی خیلی جدید نیست. و بسیاری از مردم امروز از این روش ها به عنوان جایگزینی برای کلمه عبور استفاده می کنند.طبق گفته اپل، متوسط کاربران آیفون ۸۰ بار در روز دستگاه موبیال خود را باز میکند و ۸۹٪ از آنها نیز از  Touch ID برای باز کردن استفاده می کند. و این چیزی است که می تواند امنیت را هم برای کاربران  و هم برای کسب و کارهایی که این فناوری را به برنامه های تلفن همراه خود متصل می کند، افزایش دهد.

شناسه چهره (Face ID) به عنوان یک جایگزین برای Touch ID

در سال ۲۰۱۸ شناسه چهره(Face ID) که برای کاربران آیفون X در دسترس قرار گرفته است، یکی از روش های محافظ و آسان برای احراز هویت در آینده است.

 Face ID
طراحی محاوره ای

مطالعات نشان داده است که کاربران به طور متوسط فقط حدود سه برنامه را به طور مرتب استفاده می کند که حداقل یکی از آنها یک برنامه پیام رسانی است.مردم تمایل دارند با یکدیگر چت کنند و به همین دلیل است که Chatbots ها و کمک کننده های فعال صوتی وصدا، که توسط هوش مصنوعی طراحی شده اند، روند جدیدی در سال ۲۰۱۸ خواهند بود. مطمئنا Chatbots ها  به عنوان یک جایگزین کامل GUI نخواهد شد، اما آنها در سیستم عامل های پیام رسانی (مانند پیام های فیس بوک)  زیاد به کار گرفته میشوند.


کمک کننده های هوشمند صوتی و صدا

امروزه رابط کاربری گرافیکی تنها راه ارتباط کاربران با برنامه های امروزی نیست. و پیشرفت قابل توجهی که در پردازش زبان طبیعی و قدرت های محاسباتی صورت گرفته است، امکان استفاده از انواع مختلف رابط های مبتنی بر صدا را فراهم کرده اند. در سال ۲۰۱۶، گوگل اعلام کرد که تقریبا ۲۰ درصد از تمام جستجوهای تلفن همراه با فعال سازی صدا انجام می شود. و این یکی از علت هایی است که یک موضوع مهم را برای طراحی های گوشی در سال های آینده شامل میشود.

شخصی سازی پیشرفته

ارائه محتوا بر اساس مکان کاربر

از آنجا که دستگاه های تلفن همراه با کاربران سفر می کنند، برنامه های نصب شده روی دستگاه می توانند از داده های موقعیت مکانی برای ارائه محتواهای هوشمند که مربوط به مکان فعلی کاربر است استفاده کنند.  و متناسب با این اطلاعات به کاربران خدمات  مناسب تر و هوشمنداته تری ارائه شود.

User Location

رابط کاربری مناسب

شخصی سازی در طراحی رابط کاربری تنها محدود به محتوا نمیشود. همه کاربران همه متفاوت هستند بعضی از آنها بینایی ضعیفی دارند، و بعضی دیگر ممکن است  کوررنگی داشته باشند. پس چرا باید برنامه های کاربردی برای همه ی کاربران طراحی یکسان داشته باشند؟
در این حالت زیر میتوان طراحی رابط کاربری را متناسب با هر فرد شخصی سازی کرد.می توان با استفاده از اطلاعاتی که از قبل توسط کاربر ارائه شده است و با استفاده از سنسورهای دستگاه (ردیابی نحوه ارتباط کاربران با برنامه و مشکلات آنها) این شخصی سازی را اعمال کرد. و بر اساس این اطلاعات میتوان تعیین کرد که مثلا آیا برای طراحی برنامه ها اندازه فونت بزرگتری مورد نیاز است یا مهم است که هنگام پخش ویدیو، صدای بلندتر شود.یا خیر.
در صورتی که نیاز به یک طراحی گرافیکی حرفه ای اپلیکیشن   برای کسب و کار خود دارید میتوانید اطلاعات پروژه طراحی مد نظر خودتان را داخل سایت دوپرو ثبت نمایید تا ثبت کنید تا طراحان زیادی از سراسر کشور برایتان طرح بزنند و شما از بین آنها، طرحی که رضایت بیشتری دارید را انتخاب کنید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه طراحی گرافیک اپلیکیشن موبایل 
لیست طراحان  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.