شما اینجا هستید: خانه » آموزش ux » قواعد انتخاب پالت رنگی مناسب و تاثیر آن بر تجربه کاربری

قواعد انتخاب پالت رنگی مناسب و تاثیر آن بر تجربه کاربری

معمولاً اولین چیزی که در یک محصول باعث جذب و یا از دست دادن کاربر می‌شود ترکیب رنگ است، اگر از ترکیب رنگ هایی که باعث خستگی چشم می‌شود استفاده کنیم به سرعت کاربران خود را از دست خواهیم داد اما با کمی دقت در انتخاب پالت رنگی، می‌توان کاربر را به استفاده از محصول مشتاق کرد.
اما چه معیارهایی برای انتخاب پالت رنگی مناسب وجود دارد؟ و چگونه میتوان رنگهای سازگار با یکدیگر را انتخاب کرد؟
کلید اصلی انتخاب یک ترکیب رنگی مناسب در سایت شما Saturation می­باشد ،Saturation به معنی درجه رنگ خاکستری در یک رنگ میباشد.

 انتخاب پالت رنگی سازگار با محصول

رنگ‌های saturatin و desaturation

رنگ­هایی که Saturation بالایی دارند دارای درصد رنگ خاکستری کمتری هستند. و برعکس.
رنگ­های Saturation مهیج و پویا هستند. و توجه زیادی را جلب می­کنند. به همین علت از آنها برای رنگ دکمه ها، لینک­ها و هشدارها استفاده می­شود. این رنگها فقط زمانی باید استفاده شود که می­خواهیم کاربر به یک مورد خاص توجه کند.
رنگ­های Desaturation آرامش دهنده هستند و از آن­ها برای هدر ،منو و تصویر زمینه عناصر سایت استفاده می­شود. این رنگ­ها حس صمیمیت و دوستی را انتقال می‌دهند

 

بهترین ترکیب رنگ سایت برای افزایش کاربرد پذیری

پیشنهاد ترکیب رنگ مناسب برای طراحی سایت

انتخاب یک ترکیب رنگ درست در سایت به محتوای سایت شما و اینکه چطور میخواهید یک کاربر سایتان را درک کند، بستگی دارد. و تاثیر زیادی بر روی احساس کاربرها میگذارد.
اگر سایت شما از رنگ­های سرد استفاده می­کند یک ترکیب خاکستری با سایه ای رنگ­های سرد می­تواند مکمل آن باشد. و اگر سایت شما از رنگ­های گرم استفاده می­کند یک ترکیب خاکستری با سایه ای از رنگ­های گرم می­تواند مکمل آن باشد.

 

بهترین ترکیب رنگ سایت برای افزایش کاربرد پذیری

سعی کنید که کاربران خودتان را با استفاده نادرست از رنگ ­ها از دست ندهید و همیشه تاثیر درستی را از طریق انتخاب رنگ مناسب داشته باشید.

منبع: http://uxmovement.com/content/how-color-saturation-affects-user-efficiency/

 

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان