شما اینجا هستید: خانه » ابزارهای گرافیکی » نقاط قوت و ضعف فتوشاپ (Adobe Photoshop)

نقاط قوت و ضعف فتوشاپ (Adobe Photoshop)

فتوشاپ نرم افزاری محبوب با قابلیت های گسترده برای ویرایش عکس(اصلاح رنگ، کاهش نویز، روشنایی / کنتراست و …) است و عکاسان حرفه ای، طراحان گرافیک و طراحان وب برای ایجاد و تغییر تصاویر برای صفحات وب از آن استفاده می کنند.

در این مطلب به اختصار به بیان نقاط قوت و ضعف فتوشاپ می پردازیم:

نقاط قوت فتوشاپ (Adobe Photoshop)

۱- تنوع ابزارهای طراحی

ابزارهایی که در فتوشاپ هستند مناسب برای وب و ریسپانسیو بودن موبایل می باشند. اینترفیس آن بسیار کاربر پسند است، به طوری که کاربران آماتور نیز می توانند عکس های خود را ویرایش کنند. تعداد ابزارهای موجود در آن بسیار زیاد است و طراح می تواند با دست باز و خلاقانه طرح خود را خلق کنید.

۲- کاربردی برای اصلاح یا تغییر عکس

بسته به نوع طراحی و کاری که می خواهید انجام دهید تقریبا محدودیتی وجود ندارد.

۳- فتوشاپ تنها برای ویرایش عکس نیست

فتوشاپ توانایی ویرایش فیلم ها را با همان سهولت ویرایش عکس دارد.

نقاط ضعف فتوشاپ(Adobe Photoshop)

۱- رابط کاربری می تواند برای کاربران جدید برنامه گنگ باشد.

با حرکت ورژن های جدید برنامه به سمت  Creative Cloud و به روز رسانی هایی که اخیرا در فتوشاپ انجام شده، حتی کهنه کاران با یادگیری این نرم افزار مشکل پیدا می کنند. اگر بتوانید مدت زمان کافی برای کار با ابزارها و قابلیت های جدید فتوشاپ بگذارید، می توانید کارهای پیشرفته و اساسی بسیاری با عکس یا طرح خود انجام دهید.

۲- هیچ بروزرسانی کامل نیست

از آنجا که فتوشاپ به جای به روز رسانی سالی یک بار به روز رسانی های دوره ای را منتشر می کند، امکان ظهور باگ یا نقص هایی وجود دارد. این باگها خیلی اساسی نیستند و با توجه به پاسخ ادوبی و کاربران، به سرعت تصحیح می شوند.

۳- ورودی های لمسی و قلم یا با دقت کامل رسم نمی شوند یا از بین می روند

این موضوعی است که یا از آن بیزارید یا عاشقش هستید! برخی افراد ترجیح می دهند با دستان خود کار کنند و برخی در رویکرد خود “قدیمی مدرسه” هستند و هرگز از این ویژگی استفاده نخواهند کرد.

جوانب مثبت و منفی Adobe Photoshop اثبات می کند که هنوز برنامه برتر ویرایش تصویر است که امروز در بازار موجود است. برخی از ویژگی های جدید ممکن است برای همه وجود نداشته باشند، اما Adobe Photoshop اطمینان حاصل می کند که ویژگی های اساسی برای همه وجود دارد و به همین دلیل است که آن را برای مدت زمان طولانی به عنوان بهترین برنامه ویرایشگر معرفی کرده است.

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.