شما اینجا هستید: خانه » آموزش ux » مقایسه Progress Bar با Spinner

مقایسه Progress Bar با Spinner

اغلب سایت‌ها و اپلیکیشن ها برای بارگذاری صفحات سایت از نوارها پیشرفت استفاده میکنند، مزیت استفاده از آنها، جلب کردن نظر مخاطب و کوتاه کردن زمان انتظار است، هر چقدر این نوارهای پیشرفت جذاب‌تر طراحی شده باشند و نشان دهنده وضعیت پیشرفت بارگذاری سایت باشند تأثیر بیشتری بر کاربردپذیری و جلب کردن مخاطب می‌گذارند دراین مطلب سعی داریم به معرفی دومورد از پرکاربردترین نوار های پیشرفت و مقایسه آن دو بپردازیم.

Spinner چیست و کاربرد صحیح آن در طراحی، چه زمانی است؟

spinner دایره های در حال کامل شدن در جهت عقربه های ساعت هستند و برای اپلیکیشن هایی که سرعت لود به نسبت بالایی دارند استفاده می‌شوند

تحقیقات نشان میدهد، حداکثر زمانی که کاربرها به انتظار می مانند ۴ ثانیه است.و رفتار آنها بعد از این بازه زمانی تغییر خواهد کرد. Spinner به علت نمایش ندادن موقعیت پیشرفت ، برای زمان های بیشتر از این مناسب نیست و ممکن است کاربر  احساس کند مشکلی برای  اجرای پردازش رخ داده است. و از ادامه انتظار برای اجرای فرآیند خسته و منصرف شده و از برنامه خارج شود.

در نتیجه Spinner  ها برای پردازش های طولانی مناسب نیستند.

spinner-bar-4seconds

progress Bar چیست و کاربرد صحیح آن در طراحی، چه زمانی است؟

یک Progress Bar  باید نشان دهد که چه مقدار از پردازش کار پیش رفته است. و جهت پر شدن نوارخطی باید از سمت چپ به راست و به صورت تدریجی و مداوم باشد.و اگر این حرکت برای مدت طولانی متوقف شود کاربران فکر میکنند که عملیات متوقف شده است و بیشتر از آن صبر نخواهد کرد.همچنین بهتر است  تخمین عددی نیز در progress bar نشان دهید. اگر زمان تخمین کمتر از یک دقیقه باشد میزان درصد انجام شده و یا تعداد آیتم های لود شده را نمایش دهید.

اگر از فرآیندی استفاده میکنید که بیشتر از ۴ ثانیه طول خواهد کشید، بهتر است از Progress bar استفاده کنید. زیرا در این حالت کاربرها بیشتر به تحمل انتظار تمایل پیدا میکنند. در این حالت یک نمایش خطی واضح از میزان پیشرفت کار و زمان بارگذاری نشان داده خواهد شد. و کاربران را تشویق به صبر خواهد کرد.در حالی در صورت نمایش spinner  آنها هیچ چیزی از پیشرفت کار نمی بینند که به آنها هیچ انگیزه ای برای صبر نمیدهد.

در نتیجه Progress Bar فرآیندهای طولانی را قابل تحمل میسازد.

spinner-bar-tolerable

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان