شما اینجا هستید: خانه » آموزش طراحی » چطور یک ویدئو جذاب برای شبکه های اجتماعی درست کنیم؟

چطور یک ویدئو جذاب برای شبکه های اجتماعی درست کنیم؟

افراد در رسانه های اجتماعی زمان زیادی از وقت خود را صرف تماشای فیلم ها می کنند.و شبکه های رسانه ای اجتماعی نیز با توجه به این مساله روند حمایت از محتواهای ویدئویی را ادامه میدهند تا کاربرها را بیشتر از هر چیز دیگری درگیر  پلتفرم خود نمایند. بسیاری از کسب و کارها هم از این ویژگی برای معرفی و ارايه خدمات و محصولات خود برای مخاطبان قابل توجهی استفاده میکنند. اما ایجاد یک ویدیو باید با دقت بسیار بالایی باشد تا بتواند کارایی که از نظر انتظار میرود را داشته باشد.

تولید ویدیو به ویژه برای رسانه های اجتماعی حساسیت های مربوط به آن را بیشتر میکند. اما برخی نکات و ترفندهای ساده وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد بهترین ویدیوها برای رسانه های اجتماعی کمک کند.

۱-محتوای ویدئو را از قبل خوب ارزیابی کنید

قبل از هر چیزی خوب فکر کنید که چرا این ویدیو را در رسانه های اجتماعی منتشر می کنید، و صرفا به انتشار یک ویدئو (که احتمال دارد بازدهی درستی هم نداشته باشد) اکتفا نکنید. ویدیو باید بتواند در مخاطب احساس ایجاد کند  و آن را به تماشا و تفسیر  محتوای آن ترغیب نماید. برای اینکه بهتر درک کنید چه محتوایی میتواند برای فیلم مناسب باشد میتواند به بازخوردهای مخاطب هایتان نسبت به پستها و مطالب وبلاگ تان توجه نمایید.

با استفاده از Google Analytics به بخش مقالاتی که منتشر کردید بروید و از آنجا بازخورد کاربرها و بیشترین بازدیدها و مشارکت مخاطبها را در پستهای ۳۰ روز تا ۶ ماه گذشته را بررسی بفرمایید. این داده ها  به شما نشان می دهد که چه چیزی برای مخاطبان اجتماعی شما تازگی پیدا می کند و اطمینان حاصل کنید که شما یک ویدیو ایجاد می کنید که به بهترین شکل ممکن میتواند در معرفی سرویس و محصولات شما به افراد کمک کند.

Validate-content

۲-هدف مشخصی برای ویدئو در نظر بگیرید

قطعا یکی از اهداف فیلم هدایت ذهن مخاطب جهت آشنایی با سرویها و محصولات شما می باشد اما برای رسیدن به چنین هدفی نباید در همان ابتدای فیلم شروع به تبلیغات کنید زیرا در چنین حالتی مخاطب حس خوبی برای ادامه دادن به تماشای ویدئو پیدا نخواهد کرد و ممکن است دیدن فیلم را متوقف کند. شما باید در حین پخش فیلم و سناریویی که برای آن را در نظر گرفته اید کم کم مخاطب را با brand خودتان آشنا نمایید.

۳-به تصاویر بندانگشتی توجه ویژه ای اختصاص دهید

وقتی که ویدئوی شما در حالت بی صدا شروع به پخش می کند، یک مورد بیش از هر چیز دیگری آن را برجسته ساخته و جلب توجه می کند: تصاویر بند انگشتی. فیسبوک و یوتوب در هنگام ارسال ویدئو از شما می پرسند که آیا مایل به استفاده از تصویر بندانگشتی به صورت شخصی سازی شده هستید یا خیر؟

Perfect-native-video-facebook-youtube-instagram-twitter-snapchat-thumbnails-marie-forleo

اگر یکی از پست های وبلاگ تان شامل یک فایل ویدئویی است، آنچه که مخاطب پیش از پخش آن خواهد دید یک تصویر بند انگشتی و یک آیکن «Play» در زیر آن است؛ پس تا حد امکان یک تصویر بند انگشتی عالی خلق کنید. اگر برایتان مقدور است برای این کار یک عکس مخصوص بسازید؛ عکسی که در آن محتوای ویدئو به صورت یک متن بولد شده روی تصویر قرار دارد.

۴-در مورد محدودیت های هر یک شبکه های اجتماعی اطلاعات کافی کسب کنید

دانستن محدودیت ها فقط بخش کوچکی از کار شماست. این که توانایی آپلود یک ویدئوی دو ساعته را در فیسبوک دارید، لزوما به آن معنا نیست که باید انجامش بدهید؛ چرا که مخاطبین دنبال کننده شما دامنه ی توجه محدودی دارند. بنابراین بهتر است که از این محدودیت نهایت بهره را ببرید.از آنجا که کاربران اینترنت روزانه با محتوای متعددی مواجه می شوند، دوست دارند که همگی آنها مختصر و مفید باشند. با توجه به این موضوع، اگر قادر به کوتاه کردن ویدئوهای خود هستید پس حتما این کار را انجام دهید.

Perfect-native-video-facebook-youtube-instagram-twitter-snapchat-video-projector

طبق تحقیقات صورت گرفته در سطح اینترنت، مطالعه نکات زیر می تواند شما را برای داشتن ویدئوهایی بهتر در شبکه های اجتماعی یاری کند:

کاربران فیسبوک معمولاً از ویدئوهای خنده دار و جالب همراه با لحظات شگفت آور استقبال کرده و معمولاً  موارد ۳۰ ثانیه ای تا ۱ دقیقه ای را می پسندند.

کاربران یوتوب جستجوهای عمیق تری دارند، و به طور میانگین ۳ دقیقه از وقت خود را صرف ویدئوها می کنند. ویدئوهای آموزشی، نمایش ها و انیمیشن ها بهترین عملکرد را در یوتوب دارند.

کاربران توییتر علاقه ای به هدر دادن زمان خود نداشته و سعی می کنند که با سرعت اطلاعات دلخواه شان را از نظر بگذارنند؛ از این رو حداکثر ۱۰ تا ۳۰ ثانیه از وقت خود را به تماشای ویدئوها اختصاص می دهند. ویدئوهای غنی از متن و اینفوگرافی ها هستند.

کاربران اینستاگرام بیشتر به ویدئوهای بامزه، احساسی و موضوعات الهام بخش اهمیت می دهند و ۱۵ ثانیه تا ۱ دقیقه وقت خود را صرف دیدن چنین ویدئوهایی می کنند.

Perfect-native-video-facebook-youtube-instagram-twitter-snapchat-table-restrictions

۵-از قابلیت Call to Action استفاده کنید

Call to Action قابلیتی برای ویدئوها در بعضی از شبکه های اجتماعی است که به وسیله آن می توان بینندگان ویدئوها را پس از اتمام آن، به انجام کار دیگری دعوت کرد؛ مثلا تماشای ویدئوهای دیگر یا مراجعه به یک وبسایت.

با این وجود، هنوز کسی نمی داند که کدام یک از اعمال Call to Action می تواند برای مخاطبین ویدئوها بیشترین جذابیت را داشته باشد. از خودتان بپرسید، شما به عنوان کاربر شبکه های اجتماعی دوست دارید که پس از اتمام تماشای ویدئوها چه کار کنید؟ دوست دارید که به تماشای ویدئوهای دیگر دعوت بشوید، یا ترجیح می دهید که به تماشای ویدئو خاتمه داده و کارتان در شبکه اجتماعی مورد نظر را از سر بگیرید؟

۶-در مورد گزینه های خود فکر کنید

یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که ببینید برای تولید یک ویدئو با کیفیت بالا جهت ارايه کامل آن چیزی که نیاز داریدچه گزینه هایی در دسترس دارید. دسترسی داشتن به  شخص و یا شرکتی که بتواند یک ویدئوحرفه ای برایتان تولید کند در صرفه جویی زمان کمک بسیاری به شما خواهد کرد و شما هم این اطمینان را خواهید داشت که کاری که تحویل میگیرید با کیفیت و عالی خواهد بود، اما قطعا چنین چیزی برای شما هزینه بر خواهد بود.

اما شاید شما تمایل داشته باشید که ویدئو مورد نظرتان را خودتان تولید نمایید و تا حد امکان در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

دوپرو(DoPro) پل ارتباطی بین طراحان و کارفرمایان، برای شناخت و معرفی توانمندی های برتر

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی   و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.