شما اینجا هستید: خانه » تجربه کاربری (UX) » گرایش های طراحی برش لبه در اپلیکیشن های موبایل ۲۰۱۸

گرایش های طراحی برش لبه در اپلیکیشن های موبایل ۲۰۱۸

تقریبا بیشتر افرادی که صاحب گوشی های هوشمند هستند بیشتر از ۱۰ بار در روز از برنامه های تلفن خود استفاده می کنند. آمار ها نشان میدهد که بازار اپلیکیشن های موبایل به طور چشم گیری در حال افزایش است.امروزه تجارت الکترونیک  به گونه ای است که بیشتر شرکت ها تمرکز خود را بر روی فروش آنلاین قرار داده اند.در نتیجه داشتن یک رابط کاربری به روز و مطابق با آخرین روند طراحی در اپلیکیشن تضمین خواهد کرد که در رقابت با سایر برنامه های موجود بازخورد بهتری دریافت کنید.

بیایید بر روی برجسته ترین روند های طراحی اپلیکیشن ها در سال ۲۰۱۸ نگاهی بیاندازیم:

۱- استفاده از اشکال ساده

در سال ۲۰۱۸، برنامه های موبایل به صورت بسیار ساده ای طراحی میشوند و اشکال و لبه ها همگی باید به گونه ای باشند که بتوانند مسیر فرآیند و احساسات را به درستی توصیف کنند. داشتن پیچیدگی و سردرگم شدن کاربر هنگام استفاده از برنامه به عنوان یکی از بزرگترین اشکالات به حساب می آید.به کارگیری دکمه های ساده و آیکون های مینیمال که کاربران می توانند با راحتی حرکت کنند. یکی از اصول طراحی های جدید است و برنامه ای که دارای رابط کاربری با این ویژگی باشد استفاده از آن برای کاربران بسیار  آسان خواهد بود و آن را بیشتر دوست دارند که بسیار موثراست.

۲-به کارگیری انیمیشن های تعاملی

هنگامی که طراحی دارای تعامل و حیات میباشد حس بهتری را به کاربر منتقل خواهد کرد. قبلا وظیفه دکمه های مورد استفاده فقط انتقال کاربر از یک صفحه به یک صفحه دیگر بود،  در حالی امروز وظیفه هایی فراتر از انقال انجام میدهند. و یک ضربه انگشت ساده می تواند شکل دکمه، اندازه و یا رنگ  آن را تغییر دهید. انیمیشن تعاملی (Interactive animation) نام یک بازی است. با استفاده از انیمیشن در طراحی برنامه های تلفن همراه، تجربه ای شایسته ای برای کاربران ارائه می شود که قبلا امکان پذیر نبود.همانطور که همه ما از طریق فناوری در جهان حضور می یابیم، تعامل به ما اجازه می دهد ارتباطات قویتری با برنامه هایمان ایجاد کنیم.

۳-صفحه نمایش بزرگتر

امروزه صفحه نمایش ها بزرگتر شده اند ، صفحه نمایش آی فون در حال حاضر در ۵٫۵ اینچ است و بسیاری از ابزارها حتی بزرگتر هستند.

صفحه نمایش بزرگتر با مزایای زیادی همراه است:

تصاویر با کیفیت بالاتری هستند، و فضای بیشتری برای هدایت وجود خواهد داشت و در نتیجه استفاده از برنامه ها راحت تر خواهد بود.به طوریکه بسیاری از برنامه ها در حال حاضر توانایی نمایش دو عملکرد جداگانه نمایش داده شده روی صفحه را دارند. مثلا ممکن است بخواهید یک ویدیو را تماشا کنید و همزمان یادداشت هایتان را یادداشت کنید. که با وجود صفحه نمایش های بزرگ هیچ مشکلی نخواهید داشت. برای همین طراحی با صفحه نمایش بزرگتر در ذهن داشته باشید تا برنامه شما به راحتی قابل دسترسی و همه کاره باشد.

 

۴- داشتن تصاویر سفارشی

در طراحی برنامه تلفن همراه خود یک امضا شخصیتی اضافه استفاده کنید. مثلا داشتن تصویر سفارشی یک روند بسیار مورد توجه است که در سال ۲۰۱۸ به آن توجه زیادی میشود.تصاویر به شما کمک می کنند که برنامه خود را بیشتر منحصر به فرد کنید.

۵- واقعیت افزوده

چه کسی می تواند بگوید چه چیزی واقعی است و چه چیزی دیگر نیست؟ واقعیت افزوده (AR) یک روند باور نکردنی جدید در طراحی برنامه های تلفن همراه است که باعث می شود تا یک تصویر کامپیوتری تولید شده را بر روی نمای زنده از دنیای واقعی قرار دهید.با استفاده از ARKit که اپل تازه منتشر کرده است، توسعه دهندگان هم اکنون می توانند به سادگی تجربه های AR را با متن ۳D متحرک، اشیاء، شخصیت ها و قابلیت چند نفره بازی ایجاد کنند.

۶- Color gradients

در ابتدا استفاده از  طراحی مسطح در اپلیکیشن ها بسیار رایج بود. به عنوان مثال لوگوی ابتدایی اینستاگرام را در نظر بگیرید که تصویر یک دوربین واقعی بود. در صورتی که در سال ۲۰۱۶ این  شرکت یک لوگوی ساده با یک گرادیان بنفش به طلا را جایگزین لوگوی قبلی کرد.در حال حاضر نیز، بسیاری از طراحان اپلیکیشن ها این روند را پیش گرفته اند. گرادیان رنگ ها چیزهایی را به برنامه می دهد که رنگ های مسطح نمی توانند اعمال کنند.آنها می توانند احساسات را منتقل کنند، و  عناصر طراحی برجسته و highlight  ایجاد کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.