شما اینجا هستید: خانه » اخبار طراحی » از این تکنیک ها برای جستجوی تصویری بهتر در گوگل استفاده کنید!

از این تکنیک ها برای جستجوی تصویری بهتر در گوگل استفاده کنید!

در مقاله های قبل به شرح این موضوع پرداختیم که  هنگام جستجوی یک تصویر در  موتور جستجوی گوگل، هر بخشی که در نتایج جستجو نشان داده میشود به چه معنی است.

در اینجا ۱۰ تکنیک را معرفی میکنیم که با توجه به آنها از جستجوی تصویر مورد نظرتان نتیجه بهتری دریافت کنیم.

۱- جستجو خود را با استفاده از فایل اصلی تصویر انجام دهید.

فرض کنید شما قرار است بروشوری را برای مشتری طراح کنید و آنها یک سری فایل های عکس خام اصلی در اختیار شما قرار میدهند تا در طراحی تان استفاده کنید.و شما باید وضعیت کپی رایت هر کدام از این فایل های عکس را به صورت موردی چک کنید.

فایل های تصویری معمولا چیزی فراتر از یک مجموعه ای از پیکسل ها هستند زیرا اغلب به همراه خود اطلاعات اضافه تری مانند نام تصویر، منبع و وضعیت حق تکثیر آن تصویر دارند که به این اطلاعات metadata گفته میگویند، هنگامی که شما از طریق فایل اصلی در گوگل جستجو می کنید وجود این متادیتاها به گوگل کمک میکند تا نتایج بهتر و دقیق تری را به شما ارائه دهد.

با این حال، تمام تصاویر شامل metadata نیستند. و شما میتوانید با ویرایش یک تصویر یا گرفتن screenshot از آن به راحتی میتوانید metadata مربوط به آن را حذف کنید. به همین دلیل مهم است که در صورت امکان با جستجوی خود را با فایل اصلی انجام دهید.

۲-جستجوی خود را با فایل هایی انجام دهید که دارای کیفیت و resolution بالایی هستند

جستجوی تصویری گوگل تنها فایلهایی با فرمت های jpg, .gif, .png, .bmp, .tif, .webp. را قبول میکند. استفاده از تصاویر کوچک و با رزولوشن کم باعث میشود که گوگل نتایج دقیقی را در اختیار شما قرار ندهد. بنابراین در صورت امکان یک screenshot بزرگ و یا خروجی با رزولوشن بالا از تصویرتان تهیه کنید. در صورتی که جستجوی تان را از طریق کامپیوتر انجام دهید نسبت به حالتی که با گوشی جستجو کنید برایتان بسیار راحت تر خواهد بود زیرا ممکن است در هنگام جستجو نیاز پیدا کنید که به فتوشاپ دسترسی داشته باشید و ویرایش هایی را روی طرحتان اعمال کنید.

Cactus

۳-آن بخشی از تصویر را که میخواهید جستجو کنید را از کل تصویر جدا و جستجو نمایید

در صورتی که تصویری را که میخواهید جستجو کنید بخشی از یک طرح بزرگتر مانند آگهی بنر یا پوستر میباشد، بهتر است به جای اینکه کل تصویر را جستجو کنید، دقیقا آن بخشی از تصویر را که میخواهید جستجو کنید را از کل تصویر جدا نمایید و فقط همان قسمت را جستجو کنید زیرا وجود متن و سایر المان های طراحی باعث میشود که موتور جستجو سردرگم شود و نتواند نتایج دقیقی را به شما نشان دهد.

Banner

۴-تبدیل تصویر به سیاه و سفید

رنگها تاثیر به سزایی در خروجی جستجوی گوگل دارند و  اگر رنگ به کار گرفته شده در طراحی کپی شده تغییر کرده باشد.می توانند موتور جستجو را گمراه کند. بنابراین اگر شما تا به حال نتایجی که مد نظر داشته اید را از جستجوهای خود دریافت نکرده اید. سعی کنید که تصویرتان را به حالت خالص سایه و سفید تبدیل کنید.سعی contrast تصویرتان را بالا ببرید به طوری که طرحی با خطوط واضح تر و یک تصویر کاملا سیاه با پس زمینه سفید داشته باشید.

۵-از تکنیک قرینه کردن (Flip) و یا چرخاندن (Rotate) تصویر هنگام جستجو استفاده کنید.

اگر طراحی شما توسط شخصی کپی شده باشد، ممکن است که فرد سودجو  موقعیت المان های موجود در تصویر را به جهت ها و زاویه های دیگر تغییر داده باشد.در این حالت با وجود اینکه طرح اصلی و کپی شده کاملا یکی هستند اما گوگل برای بررسی و به دست آوردن نتایج به مشکل خواهد خورد. برای همین میتوانید طرحتان را به صورت افقی یا عمودی بچرخانید و آن را با زوایای مختلف در گوگل جستجو کنید.و یا چرخاندن یک تصویر  حتی به اندازه خیلی کم هم می تواند در نتایج جستجوی شما تفاوت بزرگی ایجاد کند.

Flip the image

۶-از یک عبارت یا کلمه کلیدی در جستجویتان استفاده کنید

هنگامی که طرح مد نظرتان را جستجو می کنید بهتر است همراه با آن از یک کلمه یا عبارت کلیدی که با تصویر مرتبط می باشد در جستجویتان استفاده نمایید. زیرا این کار به گوگل کمک خواهد کرد تا راحت تر به سورس تصویری که دنبال آن هستید دست پیدا کنید.

Include_a_search_term

۷-استفاده از بیش از یک موتور جستجو

هنگامی که تمام تلاش های خودتان را میکنید ولی از جستجویی که کردید نتایج مدنظرتان را بدست نمی آورید بهتر است جهت اطمینان بیشتر، خروجی موتورهای جستجو دیگر را نیز بررسی نمایید.

مثلا موتور جستجوی Tineye ممکن است یک پایگاه داده تصویری بسیار کوچکتر از گوگل داشته باشد، اما از الگوریتم دیگری نیز استفاده می کند که احتمال دارد نتایج بهتری را به همراه داشته باشد. علاوه بر آن موتورهای جستجو مانند Bing و Yandex نیز می توانند مفید باشند.

۸-از نتایج اولیه ای که از جستجوتان  بدست آوردید برای پیدا کردن نتایج بیشتر استفاده کنید

گاهی اوقات، شما با یک تصویر کوچک و کم رزولوشن جستجو میکنید که به شما اطلاعات مفیدی در مورد منبع اصلی تصویر نمی دهد.و ممکن است در لیست نتایج خروجی، یک سری نسخه های بزرگتر و شبیه به تصویر شما نشان داده شود که میتوانید  از آنها برای ادامه جستجو و بدست آوردن نتایج بیشتر استفاده کنید.

More_searching

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.