شما اینجا هستید: خانه » ابزارهای گرافیکی » همه چیز درباره Adobe After Effects

همه چیز درباره Adobe After Effects

After Effects چیست؟

برنامه After Eeffects کاربردهای بسیاری به خصوص در حوزه تصاویر متحرک، ویدئو فیلم، تبلیغات تلویزیونی، جلوه های ویژه ، Motion Graphics (گرافیک متحرک)  و Composite (کامپوزیت) دارد. برنامه After effects در کل یکی از ابزارهای گرافیکی قدرتمند در زمینه تلفیق و ترکیب(Compositing) صدا و تصاویر متحرک است.
After Effects

تفاوت After Effects با Photoshop چیست؟

فتوشاپ  ابزار گرافیکی  برای ویرایش تصاویر ساکن است. و در افکت گذاری تصاویر ساکن با کیفیت بالا استفاده می شود. از نتیجه ی تصاویر ویرایش شده در فتوشاپ می توان در پروژه های After Eeffects استفاده کرد.

محیط و رابط کاربری After Eeffects:

شرکت Adobe در محصولات خود رابط کاربری قوی و جذابی ایجاد می کند . چون در مقالات قبلی وبلاگ دوپرو با ابزارهای گرافیکی دیگری از خانواده Adobe مثل فتوشاپ یا Illustrator آشنا شده اید، بسیاری از ابزارهای After Eeffects برای شما آشنا هستند .از سوی دیگر برنامه After Eeffects یک سری  ویژگی هایی دارد که ممکن است برای شما جدید باشد و ناآشنا باشد.
در هر پروژه After Eeffects یک پنجره Project تعبیه شده است که می توان مؤلفه های مانند فیلم و صدا و تصاویر ساکن (Footage) را به آن اضافه کرده و مدیریت می کنیم.

 چند کاربرد که After Eeffects برای کاربران خود ایجاد می کند

تلفیق و ترکیب (compositing)

ترکیب یا compositing پروسه ای است که در طی آن تصاویر ساکن و متحرک و صدا و متن را با هم ترکیب و هماهنگ می کنند. After Effects هم مثل فتوشاپ ساختاری لایه ای دارد و به کمک همین لایه ها ترکیب حاصل را مدیریت می کنید . در ترکیب می توانید از دو لایه و یا صدها لایه استفاده کنید

After-Effects-3D-emviroment-from-2D-images-tutorial

موشن گرافیک

کلا به تمام طرح های گرافیکی متحرک موشن گرافیک (Motion Graphics) می گویند.قبلاً، طرح های گرافیکی در  به صورت پوستر یا یا عکس بدون حرکت بودند ،اما امروزه استفاده از طرح های گرافیکی متحرک بسیار رایج شده است و موشن گرافیک ها  در حوزه های گوناگون مثل تیزر تبلیغات ،تیتراژ فیلم و … بسیار کاربرد دارند .

04-parallax-background-after-effects

جلوه ویژه

به هر صحنه ای در صنعت فیلم سازی که انجام آن از عهده عوامل عادی فیلم بر نمی آید ، و برای ایجاد آن گروه متخصص دیگری وارد کار می شوند ، جلوه ویژه می گویند . مثلا نمایش انفجار در صحنه فیلم  ، استفاده از بدلکاران در افتادن یا پرش از ارتفاع و  …. اشاره کرد .اما تعریف نوین از جلوه ویژه می گوید :ایجاد هر تصویر یا نمایشی که در ذهن بشر می باشد و در دنیای واقعی ممکن نیست جلوه ویژه می باشد ! تولید آن باید طوری باشد که بیننده احساس نکند این تصاویری که می بیند به صورت مصنوعی تولید شده و واقعا اتفاق نیوفتاده است .

Portable_Adobe_After_Effects_CS6_v11_0_2_13

و در پایان ذکر چند نکته مفید است که:

۱- After Eeffects  اصولا برنامه تدوین نیست! برای تدوین باید از برنامه Adobe premiere استفاده کنید .
۲- در جلوه های ویژه هم خود After Eeffects یک سری ویژگی های منحصر به خود دارد ، اما در مجموع ،این نرم افزار با ترکیب دیگر نرم افزارهای موجود در این حوزه موجب خلق آثار جذاب می شود ، مثلا شما  اگر بخواهید یک ربات طراحی کنید و آن ربات در اتاق شما راه برود باید ربات و حرکات او را در برنامه های  دیگر مانند تری دی مکس یا مایا و …. طراحی کنید ، و از اتاق خود نیز فیلم بگیرید ، و در نهایت با تکنیک ها و استفاده از چند ابزار مختلف و مکمل هم، تصاویر آن ربات را به صورت طبیعی بر روی فیلمی که از اتاق خود گرفته اید قرار دهید .

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.