شما اینجا هستید: خانه » ابزارهای گرافیکی » همه چیز درباره Adobe Illustrator

همه چیز درباره Adobe Illustrator

شما به عنوان طراح گاهی به ابزار گرافیکی برداری و گاهی به ابزار گرافیکی پیکسلی نیاز دارید. Adobe Illustrator یکی از محبوب ترین ابزارهای گرافیکی خلاقانه است که هر دو این امکانات را برای شما فراهم می سازد.

در این مطلب به بررسی مزایا و معایب Adobe Illustrator می پردازیم.

مزایای Adobe Illustrator چیست؟

۱- تقریبا با تمام سیستم ها کار می کند.

Adobe Illustrator در تمام سیستم ها از جمله PC و Mac و سیستم های عامل Open Source تا ۷،۸ سال بعد از نصب کار می کند.

۲- Adobe Illustrator به خوبی با بقیه محصولات Adobe قابل ادغام است.

۳- دقت طراحی را بهبود می بخشد

اگر می خواهید طراحی گرافیک با دقت طراحی بالا داشته باشید، Illustrator مناسب ترین برنامه است. Adobe Illustrator برای پروژه های طراحی در هر دامنه و اندازه ای مناسب است.

۴- با بردارهای Adobe Illustrator رزولوشن نامحدود دارید

این ویژگی باعث می شود که طراح مجبور به سر و کله زدن با پیکسل ها در طراحی گرافیکی خود نباشد. Adobe Illustrator باعث می شود تا  طرح گرافیکی با رزولوشن بالا داشته باشید. نتیجه نهایی یک طرح شفاف چاپی یا صفحه وب است.

۵- پشتیبانی از طراحی چند صفحه به صورت همزمان

هنگامی که طراح در حال کار بر روی طراحی وب سایت است، گاهی اوقات نیاز داردتا یک باره روی چندین صفحه وب کار کند تا اجزای طراحی کامل شود.Adobe Illustrator این قابلیت را برای طراح دارد. اکثر برنامه های دیگر طراح را به یک سیستم متصل می کند که پشتیبانی تنها یک صفحه را فراهم می کند.

معایب Adobe Illustrator چیست؟

۱- یادگیری زمانبر

یادگیری ابزارها و شیوه کار کردن با Adobe Illustrator مقداری زمانبر است. حتی زمانی که ورژن تازه ای از آن لانچ می شود، کار کردن با نسخه جدید و یادگیری امکانات جدید آن مقداری زمان می برد.

۲- نیاز به دقت بسیار در جزئیات طرح

شما می توانید طرح گرافیکی بسیار با کیفیتی را با Adobe Illustrator ایجاد کنید. این کار نیاز به دقت و صبوری طراح و توانایی دیدن جزئیات دقیق در کار خود را دارد. Adobe Illustrator، ابزار گرافیکی مناسبی برای طراحی های ۵ تا ۱۰ دقیقه ای و عجله ای نیست!

۳- اشتراک گذاری دشوار

این مسئله بستگی به تنظیم شبکه شما دارد. بعضی از برنامه های ایمیل، سیستم های به اشتراک گذاری فایل و دیگر گزینه های انتقال دوست ندارند از فایل های Adobe Illustrator به دلیل حجم آنها استفاده کنند.

۴- محدودیت در ویرایش طرح

بسیاری از مردم از Adobe Illustrator برای طراحی اولیه خود استفاده می کنند و سپس در فتوشاپ به پایان می رسانند زیرا Illustrator سطح قوی ای از پشتیبانی بردار و طرح بندی صفحات را ارائه می دهد اما برای سطح نهایی کار و ویرایش طرح، باید به سراغ ابزارهایی مثل فتوشاپ برویم.

۵- عدم پشتیبانی از Pixel Art

گاهی لازم می شود در طرح از Pixel Art استفاده کنیم. Adobe Illustrator اجازه این دسترسی را نمی دهد.

 

 

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

1 دیدگاه

  1. کامل بود ممنونم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.