شما اینجا هستید: خانه » آموزش ui » نکات موثر در طراحی flat (مسطح)

نکات موثر در طراحی flat (مسطح)

طراحی flat (مسطح) به  طراحی مینیمال ای گفته میشود که ایده و تمرکز اصلی آن بر روی سادگی تمام عناصر و المان ها می باشد. و دستیابی به چنین سادگی نیز خیلی راحت نیست.

برای داشتن طراحی flat به نکات زیر توجه نمایید:

۱-طراحی نامرئی (Invisible Design)

حذف style های اضافی و طراحی نامرئی  باعث میشود که کاربران به جای توجه به طراحی ظاهر سایت، به محتوای سایت توجه  داشته باشند. و خیلی سریعتر و راحتتر متوجه پیغام ها میشوند و عملیات هایی که باید برای اجرای ادامه فرآیند انجام دهند را بهتر درک میکنند. بنابراین طراحی شما باید از هرچیزی که توجه کاربران را از عملکردهای ضرروی دور میسازد پرهیز کند.

طراحی نامرئی

۲-رنگ های متحرک

رنگ ها بخش مهمی از طراحی flat را تشکیل میدهند. و در واقع پایه و اساس احساسی که صفحات سایت و یا اپلیکیشن شما به کاربران منتقل میکند را تشکیل میدهد. پالت های رنگی  در طراحی flat اغلب روشن تر و رنگی تر از مواردی است که در سایر سایت ها و اپلیکیشن ها استفاده میشود.

رنگ های متحرک

سایت  Flat UI Colors راهنمای خوبی برای انتخاب مجموعه  رنگ مناسب میباشد.

Flat UI Colors

همچنین بهتر است از رنگ هایی استفاده کنیم که Desaturation  کمی هستند.زیرا آنها بدلیل روشنایی که دارند،  بدون اینکه چشم خواننده را اذیت کنند زیبایی ظریفی را به صفحه شما اضافه میکنند. رنگ های روشن میتواند به عنوان یک تاکید بر روی یک پس زمینه در نظر گرفته شوند. مانند تصویر زیر:
استفاده از رنگ های روشن تر

۳- تمرکز بر روی Typography

نوع  نوشته   باید به کاربر نشان دهد که چه نکته ای و مطلبی در صفحه بیشترین اهمیت را دارد. بهتر است که در طراحی خود از یک typography ساده استفاده کنید زیرا علاوه بر اینکه خوانایی آن بهتر خواهد شد، سرعت لود آن نیز بالاتر خواهد رفت.

تمرکز بر روی Typography۴- حرکت

حرکت باعث  کاربرمحور شدن طراحی flat میشود. هنگامی که کاربری با سایت و یا اپلیکیشن شما کار میکند سوالات زیر را ازخود میپرسد:
در این مرحله الان چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد؟

چطور باید متوجه شوم که مرحله بعدی چه کاری باید انجام بدهم؟

آِیا اکنون من فرآیند را به طور تکمیل انجام دادم؟

حرکت عناصر موجب  جلب توجه و آگاه ساختن کاربر از پاسخ سوالات خود میشود زیرا در این حالت feedback  بصری را به کاربر خواهد داد. و این حرکت میتواند به شکل های مختلفی از قبیل transitions، animations ، mimic 3D و … دیده شود.

حرکت در طراحی flat

 

۵-استفاده از تصویر(Illustrations)

تصاویر خیلی بهتر از کلمات مفاهیم را منتقل میکنند. و Illustrations نیزیک extension  مهم از طراحی flat است.

از طریق طراحی مسطح ، style ،دارای  طبقه بندی بهتری خواهد بود که به طوری طبیعی ترکیبی از تصویر میباشد.


استفاده از تصویر در طراحی مسطح

دوپرو فرصت جمع سپاری را برای طراحان و کارفرما ها ایجاد کرده تا بتوانند با رضایت بیشتری همکاری کنند و از خلاقیت خود نهایت بهره مندی را داشته باشند.

در صورتی که  به انجام پروژه طراحی گرافیکی و هر نوع طراحی حرفه ای دیگر برای کسب و کارتان نیاز دارید میتوانید آن را درسایت  دوپرو ثبت نمایید تا طراحان زیادی برای شما طرح بزنند و شما از بین آنها طرحی که میپسندید را انتخاب نمایید.
لینک ثبت پروژه : ثبت پروژه جمع سپاری طراحی

لیست طراحان :  مشاهده طراحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.